K počtům musíme děti tlačit, tvrdí kritici hravé výuky

Lidové noviny

K počtům musíme děti tlačit, tvrdí kritici hravé výuky

Matematika je předmětem, kvůli kterému se žáci i rodiče nejvíce bouří. Aktuálně se tak děje i po přijímacích zkouškách na střední školy. Podle metody profesora Milana Hejného má dítě objevovat počty s radostí. Jenže podle akademiků může být nebezpečná.

PRAHA „Děti, budeme hrát hru na autobus,“ říká paní učitelka prvňákům a vybírá Aničku, která bude řidičkou. Ta bere do ruky krabici, pomyslný autobus, a vyráží na trasu po třídě. Lavice v první řadě je první zastávkou. Anička do krabice dává tři panáčky, které na ní našla, a oznamuje to spolužákům. Ti si údaj zapisují.

Tento článek vyšel v deníku Lidové noviny

Pokud si ho chcete přečíst, můžete si zakoupit toto vydání (včetně příloh) v digitální podobě rychle přes SMS nebo si zakoupit digitální předplatné, aby vám už nic neuniklo. Prohlédněte si také naší nabídku tištěného předplatného nebo akční balíčky.

Zobrazit kompletní nabídku předplatného

Tento článek vyšel v deníku Lidové noviny

Hlavní výhody:

  • Vždy nejnižší cena
  • Dostupné ve všech zařízeních
  • Pohodlné čtení
Digitální vydání

Jedno vydání z archivu

18 Kč

za vydání dle výběru z archivu

Čtení hned teď *
Čtení na tabletech, PC a telefonech *
Chci jedno vydání z archivu
Nevíte si rady?